muduko_hello_berry

Zabawka z tektury?

Kartonowe pudełko to coś, o czym z reguły nie myślimy jak o zabawce. Ale to jedna z najlepszych zabawek, które możesz dać do zabawy swojemu dziecku! Pudełko to zabawka – narzędzie, co oznacza, że dzieci mają nieograniczone możliwości wykorzystania wyobraźni w zabawie pudełkiem. A kiedy tylko zaczną się bawić, karton stanie się przytulnym domkiem, przestrzenną kolorowanką, najszybszym samochodem na świecie, huśtawką dla lalek, parkingiem dla samochodów czy też piracką skrzynią skarbów!

W czasach, kiedy dużą część zakupów robimy przez internet, na pewno znajdziesz w domu małe lub nawet całkiem duże pudełka. Daj je dziecku i zachęć do twórczej zabawy.

ODKRYJ KARTONOWE PUDEŁKO!

 

 

Pudełka mają różne gabaryty. Kształt i rozmiar pudełka, może wpłynąć na sposób, w jaki dziecko będzie je eksplorowało. Wiek  zainteresowania dziecka również będą miały wpływ na to, jak będzie się ono bawić pudełkiem i do czego je wykorzysta.

Już kilkumiesięcznym maluchom możemy zaproponować zabawę pustym kartonem. Kiedy dziecko wchodzi do środka, rozwija świadomość przestrzenną – czy się zmieszczę? Czy pudełko jest na tyle duże, że mogę się w nim schować? Kiedy dziecko wkłada zabawki do środka pudełka i wyjmuje je, ćwiczy zręczność i koordynację, ale także uczy się pojęcia wewnątrz i na zewnątrz. Zabawa pudełkiem to także doskonałe ćwiczenie prostych obliczeń. Ile klocków zmieści się w pudełku? Czy duża piłka zmieści się w małym kartoniku?

PONADCZASOWE PUDEŁKO

Dzieci uwielbiają bawić się przedmiotami codziennego użytku, czasami nawet bardziej, niż drogimi, edukacyjnymi zabawkami – a kartonowe pudełka świetnie się do tego nadają, dają dzieciom niezliczone możliwości tworzenia.

 

Z pewnością wielu rodziców pamięta ze swojego dzieciństwa domki robione z kartonów po telewizorze z kineskopem. Z kartonów po dzisiejszych płaskich telewizorach niestety takich domków już nie da się zrobić.

Pudełko jest ponadczasowe i będzie rosło wraz z dzieckiem, nawet gdy trochę urośnie, zmienią się jego zainteresowania i nauczy się nowych umiejętności! Sposób, w jaki Twoje dziecko eksploruje pudełko dzisiaj, może wyglądać zupełnie inaczej za miesiąc czy rok.

Gwarantujemy, że kilkumiesięczny maluch, przedszkolak, szkolniak i nastolatek mogą wykorzystać pudełko do wielu wspaniałych zabaw i wszyscy będą się przy tym świetnie bawić.

Zobacz też

jak obecość zwierząt wpływa na rozwój dziecka

Wpływ zwierząt na rozwój dziecka

Zwierzak w domu to z pewnością dużo radości oraz ciepła. To przyjaciel na dobre i na złe, z którym można się bawić. A czy wiesz, że zwierzęta mają pozytywny wpływ

5 powodów, dla których warto grac w domino

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że większość z Was kojarzy grę DOMINO. Wbrew pozorom jest to bardzo ekscytująca gra, która niesie za sobą wiele korzyści. Co daje domino? Poznaj 5 powodów,

Jak pomóc dziecku wybrać zawód?

Pamiętasz, kim chciałaś/eś być w dzieciństwie? Jeśli tak, koniecznie daj znać! Twoje dziecko, szczególnie w wieku przedszkolnym zapewne również ma upodobania i pierwszy wybór zawodu, który zapewne zmieni się niejednokrotnie.