muduko_hello_berry

Zabawka z tektury?

Kartonowe pudełko to coś, o czym z reguły nie myślimy jak o zabawce. Ale to jedna z najlepszych zabawek, które możesz dać do zabawy swojemu dziecku! Pudełko to zabawka – narzędzie, co oznacza, że dzieci mają nieograniczone możliwości wykorzystania wyobraźni w zabawie pudełkiem. A kiedy tylko zaczną się bawić, karton stanie się przytulnym domkiem, przestrzenną kolorowanką, najszybszym samochodem na świecie, huśtawką dla lalek, parkingiem dla samochodów czy też piracką skrzynią skarbów!

W czasach, kiedy dużą część zakupów robimy przez internet, na pewno znajdziesz w domu małe lub nawet całkiem duże pudełka. Daj je dziecku i zachęć do twórczej zabawy.

ODKRYJ KARTONOWE PUDEŁKO!

 

 

Pudełka mają różne gabaryty. Kształt i rozmiar pudełka, może wpłynąć na sposób, w jaki dziecko będzie je eksplorowało. Wiek  zainteresowania dziecka również będą miały wpływ na to, jak będzie się ono bawić pudełkiem i do czego je wykorzysta.

Już kilkumiesięcznym maluchom możemy zaproponować zabawę pustym kartonem. Kiedy dziecko wchodzi do środka, rozwija świadomość przestrzenną – czy się zmieszczę? Czy pudełko jest na tyle duże, że mogę się w nim schować? Kiedy dziecko wkłada zabawki do środka pudełka i wyjmuje je, ćwiczy zręczność i koordynację, ale także uczy się pojęcia wewnątrz i na zewnątrz. Zabawa pudełkiem to także doskonałe ćwiczenie prostych obliczeń. Ile klocków zmieści się w pudełku? Czy duża piłka zmieści się w małym kartoniku?

PONADCZASOWE PUDEŁKO

Dzieci uwielbiają bawić się przedmiotami codziennego użytku, czasami nawet bardziej, niż drogimi, edukacyjnymi zabawkami – a kartonowe pudełka świetnie się do tego nadają, dają dzieciom niezliczone możliwości tworzenia.

 

Z pewnością wielu rodziców pamięta ze swojego dzieciństwa domki robione z kartonów po telewizorze z kineskopem. Z kartonów po dzisiejszych płaskich telewizorach niestety takich domków już nie da się zrobić.

Pudełko jest ponadczasowe i będzie rosło wraz z dzieckiem, nawet gdy trochę urośnie, zmienią się jego zainteresowania i nauczy się nowych umiejętności! Sposób, w jaki Twoje dziecko eksploruje pudełko dzisiaj, może wyglądać zupełnie inaczej za miesiąc czy rok.

Gwarantujemy, że kilkumiesięczny maluch, przedszkolak, szkolniak i nastolatek mogą wykorzystać pudełko do wielu wspaniałych zabaw i wszyscy będą się przy tym świetnie bawić.

Zobacz też

Pomysły na prezent dla dziecka na Mikołajki

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu na upominek dla swojego malucha? Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy pomysły na prezent dla dziecka na Mikołajki! Prezenty

Czy rodzic ma wpływ na to, aby dziecko było empa …

Większość świadomych własnego rodzicielstwa rodziców pragnie być rodzicem refleksyjnym, analizującym swoje zachowania wobec dziecka. Chce być rodzicem responsywnym, odpowiadającym na potrzeby dziecka. Chce z jednej strony dawać własnemu dziecku poczucie

książeczki kontrastowe dla niemowląt

Jak rozwija się wzrok dziecka?

Czy wiesz, że rozwój prawidłowy rozwój oka zajmuje kilka lat? A w pierwszych 24 miesiącach jest on niezwykle dynamicznym procesem. Jak rozwija się wzrok dziecka w poszczególnych okresach? Jak rozwija