muduko_hello_berry

Zabawka z tektury?

Kartonowe pudełko to coś, o czym z reguły nie myślimy jak o zabawce. Ale to jedna z najlepszych zabawek, które możesz dać do zabawy swojemu dziecku! Pudełko to zabawka – narzędzie, co oznacza, że dzieci mają nieograniczone możliwości wykorzystania wyobraźni w zabawie pudełkiem. A kiedy tylko zaczną się bawić, karton stanie się przytulnym domkiem, przestrzenną kolorowanką, najszybszym samochodem na świecie, huśtawką dla lalek, parkingiem dla samochodów czy też piracką skrzynią skarbów!

W czasach, kiedy dużą część zakupów robimy przez internet, na pewno znajdziesz w domu małe lub nawet całkiem duże pudełka. Daj je dziecku i zachęć do twórczej zabawy.

ODKRYJ KARTONOWE PUDEŁKO!

 

 

Pudełka mają różne gabaryty. Kształt i rozmiar pudełka, może wpłynąć na sposób, w jaki dziecko będzie je eksplorowało. Wiek  zainteresowania dziecka również będą miały wpływ na to, jak będzie się ono bawić pudełkiem i do czego je wykorzysta.

Już kilkumiesięcznym maluchom możemy zaproponować zabawę pustym kartonem. Kiedy dziecko wchodzi do środka, rozwija świadomość przestrzenną – czy się zmieszczę? Czy pudełko jest na tyle duże, że mogę się w nim schować? Kiedy dziecko wkłada zabawki do środka pudełka i wyjmuje je, ćwiczy zręczność i koordynację, ale także uczy się pojęcia wewnątrz i na zewnątrz. Zabawa pudełkiem to także doskonałe ćwiczenie prostych obliczeń. Ile klocków zmieści się w pudełku? Czy duża piłka zmieści się w małym kartoniku?

PONADCZASOWE PUDEŁKO

Dzieci uwielbiają bawić się przedmiotami codziennego użytku, czasami nawet bardziej, niż drogimi, edukacyjnymi zabawkami – a kartonowe pudełka świetnie się do tego nadają, dają dzieciom niezliczone możliwości tworzenia.

 

Z pewnością wielu rodziców pamięta ze swojego dzieciństwa domki robione z kartonów po telewizorze z kineskopem. Z kartonów po dzisiejszych płaskich telewizorach niestety takich domków już nie da się zrobić.

Pudełko jest ponadczasowe i będzie rosło wraz z dzieckiem, nawet gdy trochę urośnie, zmienią się jego zainteresowania i nauczy się nowych umiejętności! Sposób, w jaki Twoje dziecko eksploruje pudełko dzisiaj, może wyglądać zupełnie inaczej za miesiąc czy rok.

Gwarantujemy, że kilkumiesięczny maluch, przedszkolak, szkolniak i nastolatek mogą wykorzystać pudełko do wielu wspaniałych zabaw i wszyscy będą się przy tym świetnie bawić.

Zobacz też

złość jak ją opanować

Jak nauczyć dziecko radzić sobie ze złością?

Wydawać by się mogło, że dzieciństwo jest beztroskie. Nic bardziej mylnego. Dziecko doświadcza silnych i trudnych emocji takich, jak chociażby złość. Jak nauczyć dziecko radzić sobie ze złością? 5 sposobów

sposoby na naukę rozróżniania kształtów

Jak nauczyć dziecko odróżniać kształty?

Uczenie dziecka różnych rzeczy rozpoczyna się znacznie wcześniej niż w wieku przedszkolnym czy szkolonym. A to dlatego, że maluszek z miesiąca na miesiąc jest ciekawszy świata. Oczywiście tutaj ogromną rolę

jakie dać obowiązki domowe dziecku

Obowiązki domowe dla dzieci – jakie? I jak …

Obowiązki domowe dzieci to przede wszystkim sprzątanie zabawek po zabawie. Im maluch jest starszy, tym nowych obowiązków przybywa. Jakie czynności powinny wykonywać nasze pociechy? I jak się zabrać do obowiązków