muduko_hello_berry

Zabawka z tektury?

Kartonowe pudełko to coś, o czym z reguły nie myślimy jak o zabawce. Ale to jedna z najlepszych zabawek, które możesz dać do zabawy swojemu dziecku! Pudełko to zabawka – narzędzie, co oznacza, że dzieci mają nieograniczone możliwości wykorzystania wyobraźni w zabawie pudełkiem. A kiedy tylko zaczną się bawić, karton stanie się przytulnym domkiem, przestrzenną kolorowanką, najszybszym samochodem na świecie, huśtawką dla lalek, parkingiem dla samochodów czy też piracką skrzynią skarbów!

W czasach, kiedy dużą część zakupów robimy przez internet, na pewno znajdziesz w domu małe lub nawet całkiem duże pudełka. Daj je dziecku i zachęć do twórczej zabawy.

ODKRYJ KARTONOWE PUDEŁKO!

 

 

Pudełka mają różne gabaryty. Kształt i rozmiar pudełka, może wpłynąć na sposób, w jaki dziecko będzie je eksplorowało. Wiek  zainteresowania dziecka również będą miały wpływ na to, jak będzie się ono bawić pudełkiem i do czego je wykorzysta.

Już kilkumiesięcznym maluchom możemy zaproponować zabawę pustym kartonem. Kiedy dziecko wchodzi do środka, rozwija świadomość przestrzenną – czy się zmieszczę? Czy pudełko jest na tyle duże, że mogę się w nim schować? Kiedy dziecko wkłada zabawki do środka pudełka i wyjmuje je, ćwiczy zręczność i koordynację, ale także uczy się pojęcia wewnątrz i na zewnątrz. Zabawa pudełkiem to także doskonałe ćwiczenie prostych obliczeń. Ile klocków zmieści się w pudełku? Czy duża piłka zmieści się w małym kartoniku?

PONADCZASOWE PUDEŁKO

Dzieci uwielbiają bawić się przedmiotami codziennego użytku, czasami nawet bardziej, niż drogimi, edukacyjnymi zabawkami – a kartonowe pudełka świetnie się do tego nadają, dają dzieciom niezliczone możliwości tworzenia.

 

Z pewnością wielu rodziców pamięta ze swojego dzieciństwa domki robione z kartonów po telewizorze z kineskopem. Z kartonów po dzisiejszych płaskich telewizorach niestety takich domków już nie da się zrobić.

Pudełko jest ponadczasowe i będzie rosło wraz z dzieckiem, nawet gdy trochę urośnie, zmienią się jego zainteresowania i nauczy się nowych umiejętności! Sposób, w jaki Twoje dziecko eksploruje pudełko dzisiaj, może wyglądać zupełnie inaczej za miesiąc czy rok.

Gwarantujemy, że kilkumiesięczny maluch, przedszkolak, szkolniak i nastolatek mogą wykorzystać pudełko do wielu wspaniałych zabaw i wszyscy będą się przy tym świetnie bawić.

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi