muduko_hello_berry

Jak rozwijać logiczne myślenie u dzieci?

logiczne myślenie u dzieci

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że logiczne myślenie to najważniejszą składowa inteligencji człowieka. Czy i jak rozwijać logiczne myślenie u dzieci? Poznaj ćwiczenia, które warto wprowadzić do codzienności.

Co oznacza logiczne myślenie?

Na samym początku warto zdefiniować „logiczne myślenie”. Najprostsza definicja mówi o tym, że logiczne myślenie to umiejętność analizowania posiadanych informacji, a także wykorzystywanie ich do określonego celu. To myślenie przyczynowo-skutkowe. W praktyce oznacza to, że mamy przyczynę i skutek. Każda decyzja jest podpierana analizą. Logika jest niezbędna w nauce i pozwala na uporządkowanie wiedzy i wykorzystywanie jej w różnych sytuacji. Pozwala na wyciąganie wniosków z różnych sytuacji, co pozwala na unikanie popełniania tych samych błędów. To oznacza, że logiczne myślenie przydaje się nie tylko w szkole, ale również i w codziennym życiu i to w każdym wieku. Z tego względu warto zadbać o to, aby wspierać logiczne myślenie u swojego maluszka.

4 sposoby na wspieranie logicznego myślenia

Rozwój logicznego myślenia możesz wspierać u swojego malucha praktycznie od samego początku. Jest na to wiele sposobów. My dziś przedstawimy Wam cztery skuteczne sposoby z wykorzystaniem naszych produktów.

Gry wspierające logiczne myślenie

Nauka daje najlepsze efekty, gdy wprowadzisz do niej element zabawy. Dlatego my stawiamy na atrakcyjne sposoby nauki, które nie tylko uczą, ale jednocześnie bawią. Możesz skorzystać z oferty naszych gier, które wspierają rozwój logiki i są cenną pomocą naukową. Doskonale sprawdzi się gra Rycerze i rabusie. Gra na spostrzegawczość. Gra składa się z 13 dużych baśniowych kart z instrukcją oraz 30 mniejszych okrągłych kart z przedmiotami do odszukania. Karty przygodowe to zabawa, relaks i nauka w jednym, na dodatek w barwnej, podsycającej ciekawość szacie graficznej. Rekomendowane przez psychologów od 3 roku życia.

prezenty dla przedszkolaka

Puzzle

Puzzle są doskonałym sposobem na naukę logicznego myślenia, ponieważ polegają na odtworzeniu wzoru z obrazka. A używa się do tego figur geometrycznych, kolorowych elementów. W ten sposób uaktywnia się mózg do pracy, aby odszyfrował wzór, a następnie ułożył zgodnie ze wzorem.

W Muduko Hello znajdziesz puzzle dla dzieci w różnym wieku. Dla maluszków polecamy nasze dwuelementowe puzzle, które zachwycają kolorami. Wśród nich mamy  Dinozaury ich dzieci. Układanie tych puzzli polega na dopasowaniu do siebie dinozaurów — mamy oraz dziecka. Z kolei Kim będę, jak dorosnę? To puzzle, gdzie zadaniem malucha jest dopasowanie pojazdu do osoby, wykonującej dany zawód np. wóz strażacki — strażak, samolot — pilot.

Dla trzylatków mamy m.in. Przygody w kosmosie, 32-elementowy zestaw puzzli ukazujący dwoje dzielnych, młodych astronautów w kosmosie.

Domino

Nasze Eko Domino to świetny sposób na naukę logicznego myślenia. Gra składa się z elementów, na których ukryte są połówki kolorowych obrazków. Zadaniem malucha jest dołożenie płytek, od lewej do prawej strony, co dodatkowo nauczy Twoją pociechę rozróżniania strony lewej oraz prawej. Dziecko zaczyna układać domino i musi kontynuować, dobierając pasujący obrazek. Kolorystyka oraz ilustracje dobrane są tak, aby intensywnie wspierały syntezę wzrokową oraz rozwijały analizę.

Dopasowanie wzorów

Dla przedszkolaków mamy edukacyjną układankę „Dopasowuję wzory” , która rozbudza ciekawość i uczy logicznego myślenia.Układanka składa się z tekturowych kart z kontrastującymi wzorami, w których wycięte są cztery figury geometryczne:

  • koło,
  • kwadrat,
  • prostokąt,
  • trójkąt.

Zadaniem malucha jest precyzyjne dopasowanie kształtu w odpowiednie miejsce, tak by zarówno figura, jak i wzór tworzyły spójną całość.

  • Wspiera rozwój motoryki małej,
  • Uczy precyzji i rozpoznawania wzorów,
  • Zupełna nowość na rynku,
  • Zestaw zaprojektowany przez psychologa

 

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi