muduko_hello_berry

Kreatywne wakacje z przedszkolakiem

Wakacje to czas, kiedy przedszkola są zazwyczaj otwarte tylko przez jeden miesiąc, więc ten drugi musimy jakoś zagospodarować, zająć czymś dziecko, by ten czas nie był nudny. Musi być kreatywnie, twórczo i radośnie! Wiemy, jak ważna jest więź z dzieckiem, a tę zdobywa się właśnie wspólne poprzez spędzanie czasu.

Jesteśmy z dzieckiem cały dzień, musimy więc wymyślić jak kreatywnie i wesoło spędzić wspólnie czas! Im mniejsze dziecko, tym więcej musimy mu pomagać, pokazywać, uczyć, ponieważ jest to ten moment, kiedy to my naszą wiedzę i umiejętności musimy przekazać naszemu potomkowi. Sprawmy więc, by zajęcia były ciekawe również dla nas.

No to zaczynamy! Zaczynamy oczywiście od spakowania plecaków, zabrania wody, założenia wygodnych butów. Bo spędzanie czasu na dworze to chyba dla dzieci najmilsze chwile. Zwykły spacer, pójście na plac zabaw, znalezienie na swoim osiedlu ciekawych miejsc, to już wspaniała zabawa, a co dopiero, gdy wybierzemy się na dłuższą wyprawę, na przykład do lasu z zamiarem zrobienia zielnika! Możemy to zrobić na dwa sposoby: albo pozbierać w lesie ciekawe listki, kwiatki, czy gałązki i rysować je potem w domu, przyklejać w naszym zielniku i podpisywać lub wziąć ze sobą szkicownik i kredki i tworzyć na miejscu!

Kolejnym pomysłem jest zrobienie namiotu – jeśli nie mamy ogródka, to w mieszkaniu. A jeśli mamy przestrzeń wokół domu, to już możemy bardziej poszaleć, bo możemy zrobić namiot, szałas, wigwam, bazę, czy fort. A co za tym idzie, to oczywiście piknik – i tu również albo w domu na dywanie, ale najlepiej jest wyruszyć do lasu, na łąkę, czy do parku. Oczywiście najpierw trzeba przygotować przekąski – a który maluch nie lubi pomagać w kuchni? Do tego dochodzą zabawy sensoryczne: mąka, makaron, bułka tarka, skrobia ziemniaczana oraz wszelkie kuchenne akcesoria (oczywiście te bezpieczne) dadzą dużo frajdy.

Wspólne spędzanie czasu i kreatywne zabawy to najlepszy prezent, który możemy dać naszym dzieciom. Nie zapominajmy o tym, bo to zaprocentuje i będzie ogromną podstawą do dalszej nauki i rozwoju malucha.

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi