muduko_hello_berry

Kreatywne wakacje z przedszkolakiem

Wakacje to czas, kiedy przedszkola są zazwyczaj otwarte tylko przez jeden miesiąc, więc ten drugi musimy jakoś zagospodarować, zająć czymś dziecko, by ten czas nie był nudny. Musi być kreatywnie, twórczo i radośnie! Wiemy, jak ważna jest więź z dzieckiem, a tę zdobywa się właśnie wspólne poprzez spędzanie czasu.

Jesteśmy z dzieckiem cały dzień, musimy więc wymyślić jak kreatywnie i wesoło spędzić wspólnie czas! Im mniejsze dziecko, tym więcej musimy mu pomagać, pokazywać, uczyć, ponieważ jest to ten moment, kiedy to my naszą wiedzę i umiejętności musimy przekazać naszemu potomkowi. Sprawmy więc, by zajęcia były ciekawe również dla nas.

No to zaczynamy! Zaczynamy oczywiście od spakowania plecaków, zabrania wody, założenia wygodnych butów. Bo spędzanie czasu na dworze to chyba dla dzieci najmilsze chwile. Zwykły spacer, pójście na plac zabaw, znalezienie na swoim osiedlu ciekawych miejsc, to już wspaniała zabawa, a co dopiero, gdy wybierzemy się na dłuższą wyprawę, na przykład do lasu z zamiarem zrobienia zielnika! Możemy to zrobić na dwa sposoby: albo pozbierać w lesie ciekawe listki, kwiatki, czy gałązki i rysować je potem w domu, przyklejać w naszym zielniku i podpisywać lub wziąć ze sobą szkicownik i kredki i tworzyć na miejscu!

Kolejnym pomysłem jest zrobienie namiotu – jeśli nie mamy ogródka, to w mieszkaniu. A jeśli mamy przestrzeń wokół domu, to już możemy bardziej poszaleć, bo możemy zrobić namiot, szałas, wigwam, bazę, czy fort. A co za tym idzie, to oczywiście piknik – i tu również albo w domu na dywanie, ale najlepiej jest wyruszyć do lasu, na łąkę, czy do parku. Oczywiście najpierw trzeba przygotować przekąski – a który maluch nie lubi pomagać w kuchni? Do tego dochodzą zabawy sensoryczne: mąka, makaron, bułka tarka, skrobia ziemniaczana oraz wszelkie kuchenne akcesoria (oczywiście te bezpieczne) dadzą dużo frajdy.

Wspólne spędzanie czasu i kreatywne zabawy to najlepszy prezent, który możemy dać naszym dzieciom. Nie zapominajmy o tym, bo to zaprocentuje i będzie ogromną podstawą do dalszej nauki i rozwoju malucha.

Zobacz też

jak obecość zwierząt wpływa na rozwój dziecka

Wpływ zwierząt na rozwój dziecka

Zwierzak w domu to z pewnością dużo radości oraz ciepła. To przyjaciel na dobre i na złe, z którym można się bawić. A czy wiesz, że zwierzęta mają pozytywny wpływ

5 powodów, dla których warto grac w domino

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że większość z Was kojarzy grę DOMINO. Wbrew pozorom jest to bardzo ekscytująca gra, która niesie za sobą wiele korzyści. Co daje domino? Poznaj 5 powodów,

Jak pomóc dziecku wybrać zawód?

Pamiętasz, kim chciałaś/eś być w dzieciństwie? Jeśli tak, koniecznie daj znać! Twoje dziecko, szczególnie w wieku przedszkolnym zapewne również ma upodobania i pierwszy wybór zawodu, który zapewne zmieni się niejednokrotnie.