muduko_hello_berry

Szukaj – poznawaj – ucz się 

książeczki obrazkowe nowe

Jedną z ulubionych dziecięcych zabaw jest zabawa w „a gdzie jest…”. Rodzic przerzuca wtedy strony książki i prosi dziecko o odnajdywanie poszczególnych zwierząt lub przedmiotów. Zwykle jest to kot, pies, krowa lub inne zwierzęta, które są maluchowi już dobrze znane i dodatkowo wydają dźwięki.

książeczki obrazkowe nowe

Wydawnictwo Muduko idzie na ratunek i przerywa rutynowe poszukiwania ciągle tych samych zwierząt tworząc serię ekologicznych książek ćwiczących spostrzegawczość. Dzięki nim możemy przenieść się z dziećmi do dżungli, w góry, popływać w oceanie, a nawet polatać! Dodatkowo rozwijamy w dzieciach wiedzę o zwierzętach, ich środowisku i oczywiście wzbogacamy słownictwo. Zwierzęta wymieniane w tych książeczkach mogą czasem zaskoczyć nawet dorosłego, bo czy każdy na pewno wie jak wygląda ryba żabnica czy harpia?

W oceanie

Jako dziecko uwielbiałam delfiny i wszystko, co z nimi związane. Ta książka byłaby dla mnie wtedy prawdziwym skarbem! Prócz delfinów znajdziemy tu oczywiście orkę, rekina, ośmiornicę, ale również znacznie mniej popularne zwierzęta jak rozdymka, kalmary, głowomłota czy rybę żabnicę, która pływa trzymając przed sobą „latarkę”. Fanów znanej bajki o zagubionej rybce na pewno ucieszy pomarańczowo-biały błazenek.

w oceanie

W dżungli

Dżungla to skarbnica roślin i zwierząt. Dzieci mogą ją zwiedzić i odszukać groźne piranie i pająki, leniwca, tukana, legwana i urocze małpki. Wszystkie te zwierzęta są dla dziecka nowym odkryciem i okazją do rozszerzania wiedzy.

w dżungli

W górach

Tatry, to miejsce w którym jest zakochanych wielu Polaków. Książeczka od Muduko pozwala poznać Tatry nie tylko ze strony turystycznej, ale przede wszystkim przyrodniczej. Teraz przed wyjazdem w góry można zobaczyć, kogo się należy spodziewać! Okazuje się, że w Tatrach mieszkają świstaki, rysie, wilki, gronostaje, pliszki oraz oczywiście uwielbiane przez dzieci owce.

w górach

W powietrzu

W powietrzu dzieci najczęściej wskazują samoloty, motyle lub często spotykane ptaki, jak gołębie. Tutaj poznają również latający balon, znane ze spacerów sikorki, wróble czy wrony, ale też rzadziej spotykane jaskółki, gile, a nawet orła bielika. Książeczka sprawdzi się też dla fanów lotnictwa, bo jest tu parę rodzajów latających maszyn.

w powietrzu

Ponieważ na co dzień pracuję z dziećmi i wszystkie moje książki czy gry przechodzą przez dziesiątki małych (nie koniecznie czystych) rączek, to szczególnie cieszy mnie powłoka biobójcza, którą są pokryte książki. Każdą książkę można też schować w tekturowe pudełko. Wszystko jest tu ekologiczne, nawet folia jest z biodegradowalnego celofanu. Strony są grube, solidne i rozkładane jak harmonijka i dzięki temu jestem pewna, że spędzą ze mną i moimi maluchami wiele czasu.

Dzięki tym rozkładanym książeczkom dzieci ćwiczą nie tylko spostrzegawczość i koncentrację, ale również koordynację wzrokowo-ruchową i pamięć wzrokową. Wielkim atutem jest też fakt, że takie publikacje rozbudzają wyobraźnię i ciekawość poznawczą. Maluch bardziej interesuje się światem, chętniej szuka zwierząt np. podczas spaceru i nieustannie zwiększa swoją wiedzę. Muduko rozwija w dzieciach naturalną potrzebę rozwoju.

 

Autor tekstu: Anna Karowicz, neurologopeda, pedagog – Logopeda Ukulele

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi