muduko_hello_berry

Czego uczą książki obrazkowe dla dzieci?

rozwój słownictwa u dziecka

Książeczki obrazkowe to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Jednocześnie każda książka posiada walory edukacyjne. Czego uczą książki obrazkowe dla dzieci?

książeczki obrazkowe muduko dla dzieci

Czego mogą nauczyć książeczki obrazkowe?

Książki obrazkowe dla dzieci charakteryzują się tym, że mają piękne ilustracje, ale brakuje w nich tekstu. Ewentualnie zamiast tekstu jest podpis danego przedmiotu. Przykładowo pod obrazkiem przedstawiającym truskawkę, jest napis „truskawka”. Ze względu na to, że nie ma w nich tekstu, dziecko zwraca uwagę na szczegóły, skupia się, aby wyszukać poszczególne elementy.

Nasze ekoksiążeczki mają wiele walorów edukacyjnych. Przede wszystkim:

 • rozwijają wyobraźnię, pozwalają na wyszukiwanie poszczególnych elementów, dzięki czemu maluszek uczy się spostrzegawczości. Gdy dziecko już będzie na tyle duże, że umie rozpoznawać przedmioty / zwierzęta, warto dać mu zadanie „pokaż, gdzie jest lew”,
 • dają możliwość interaktywnego czytania, dzięki czemu maluch staje się aktywnym uczestnikiem historii. Możesz zadawać maluszkowi pytania otwarte, zachęcać do rozmowy i przemyśleń.
 • uczą liczenia. Przykładowo, możesz poprosić dziecko, aby policzyło, ile zwierzątek znajduje się na obrazku.
 • wzbogacają słownictwo- Są niezwykle przydatne w trakcie nauki słownictwa, ponieważ dzięki wskazywaniu oraz nazywaniu przedmiotów na ilustracji, maluch uczy się nowych słówek.

Dlaczego warto kupić książeczki obrazkowe dla dzieci?

Książki obrazkowe dla dzieci mają wiele zalet. Oprócz walorów edukacyjnych:

Budują więź między dzieckiem a rodzicami

Książeczki angażują nie tylko dzieci, ale również rodziców. Dzięki temu spędzasz z maluszkiem czas, budujesz z nim więź, bawisz się i edukujesz.

Stanowią świetną pomoc dydaktyczną

Ekoksiążeczki mogą być również świetnym pretekstem do rozmowy na dany temat. Przykładowo nasza książeczka „Owoce i warzywa” idealnie sprawdzi się jako pomoc naukowa przy rozmowie na temat zdrowego odżywiania.

Z kolei Ekoksiążeczka ćwiczymy spostrzegawczość. W dżungli stanowi fenomenalny punkt wyjścia do rozmów o egzotycznych zwierzętach.

Są uniwersalne

Książeczki obrazkowe są uniwersalne i tak naprawdę sprawdza się zarówno u niemowląt, jak i u starszych dzieci. U tych najmłodszych będą ciekawym wstępem do nauki spostrzegawczości. Z kolei starsze dzieci np. przedszkolaki, mogą rozwijać wyobraźnię, układając opowieść na podstawie ilustracji.

Mają przyjazne ilustracje

Produkty Muduko Hello cechują się przyjaznymi dzieciom ilustracjami. Obrazki są kolorowe i zachwycają żywymi barwami.

Są ekologiczne

Nasza marka stawia przede wszystkim na ekologię. Dlatego nasze książeczki mają walory biobójcze i wykonane są z ekologicznych materiałów.

Jakie książki obrazkowe dla dzieci wybrać?

Zastanawiasz się, po jaką książeczkę obrazkową sięgnąć? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking naszych produktów

Ekoksiążeczki 0+

W naszej ofercie znajdziecie książeczki przeznaczone dla dzieci już od narodzin. Pierwsza z nich to „Moje pierwsze kształty”, która zawiera proste, czarno-białe obrazki, dzięki którym niemowlę otrzymuje odpowiednie dla swojego wieku bodźce zmysłowe. A druga propozycje to „Moje pierwsze kolory”, która oprócz czarno-białym obrazków, zawiera również pierwsze plamy wyrazistych kolorów. Obie książeczki:

 • uczą odróżniać przedmiot od tła, na którym jest narysowany,
 • stymulują rozwój wyobraźni,
 • kształtują ostrość wzroku,
 • pielęgnują więź między maluszkiem a rodzicem.

czego uczą książeczki obrazkowe dla dzieci

Książeczki 18+

Jeśli twój maluszek skończył już 18 miesięcy, to polecamy Ci nasze ekoksiążeczki z opaską:

 • spacer po mieście – ruchoma opaska z samochodzikiem to doskonały przewodnik dla Twojego malucha podczas podróży po tętniącym życiem mieście.
 • łąka dniem i nocom w tej książeczce przewodnikiem jest sympatyczna pszczółka, która pokaże maluszkowi zwierzęta, które spotka na łące np. żabki, motylki, biedronki,
 • spacer po wsi – pierzasta kurka zabierze dzieci na wycieczkę na wieś. Pokaże dzieciom, gdzie rosną ziemniaki, po co jest studnia i jakie sprzęty gospodarcze można spotkać na wsi,
 • idziemy na zakupy – przewodnik w postaci wózka sklepowego pokaże, co można kupić w sklepie, a także, jakie zachowania można spotkać np. dziecko ciągnące rodzica do kosza z zabawkami – znajome, prawda? 😉

czego uczą książki obrazkowe dla dzieci

Książeczki dla dzieci 2+

Mamy również świetne propozycje dla starszaków, w tym nasze nowości z serii Ekoksiążeczka ćwiczymy spostrzegawczość.

Wersja „W powietrzu” zapoznaje dziecko ze zwierzętami, które latają.

Z kolei wariant „W oceanie” stanowi świetny sposób na zapoznanie dziecka ze zwierzętami, które mieszkają w ocenie.

Natomiast „W górach” to książeczka pełna zwierząt, które maluch może spotkać w górach: owca, kozica i orzeł.

Warto również sięgnąć po „W dżungli„. Ekoksiążeczka kryje w sobie ilustracje, przedstawiające egzotyczne zwierzaki, takie jak leniwiec, kameleon czy tukan.

Książeczki te:

 • dzięki opowiadaniu o tym, co dzieje się na obrazku, wspomagają słowotwórstwo,
 • są świetnym pretekstem do snucia opowieści przez maluszka, o rozwija wyobraźnię.

książeczki obrazkowe dla dzieci

 

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi