muduko_hello_berry

Świat Przyjazny Dziecku – nagrody przyznane

Logo Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Komitet Ochrony Praw Dziecka to pierwsza w Europie Wschodniej organizacja pożytku publicznego, której celem jest przeciwdziałanie krzywdzie wobec dzieci.

KOPD powstało w 1981 roku, a jego główną misją stały się działania na rzecz pokrzywdzonych dzieci oraz ich rodzin.

Od prawie dwudziestu lat, KOPD organizuje konkurs „Świat przyjazny Dziecku”. Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów i rzeczy, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju wrażliwości dziecka.

O tym, jak wspierać i czym zajmuje się KOPD możecie przeczytać na ich stronie.

Dlaczego udział w konkursie jest tak istotny?

Dzięki udziałowi w konkursie, KOPD otrzymuje środki potrzebne na świadczenie pomocy, które zostały ujęte w statucie. Do takich celów należą między innymi, zagwarantowanie pomocy psychologicznej dzieciom pokrzywdzonym.

W rezultacie czego już po raz drugi wzięliśmy udział w konkursie! W skład kapituły KOPD wchodzili Artur Barciś, Małgorzata Janina Berwid, Magdalena Dulęba-Basior, Dorota Karbowska-Zawadzka, Mirosława Kątna, Magdalena Łazarkiewicz, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Dorota Mazurek, Anna Oka, dr Aleksandra Piotrowska, Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Katarzyna Stoparczyk, Anna Wakulak, prof. Mieczysław Wasilewski, Dorota Zawadzka oraz honorowy członek w osobie prof. Adama Frączka (byłego rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej).

I oto po prawie tygodniu mamy wyniki! Nasza gra „Kto pierwszy ten lepszy” otrzymała nagrodę „Świata Przyjaznego Dziecku!”.

Nagroda Główna „Świat Przyjazny Dziecku” dla „Kto Pierwszy Ten Lepszy”

Na koniec, największe podziękowania należą się Wam! Bardzo dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście, kupując nasze produkty!

Zobacz też

Zabawy bez bałaganu – 6 propozycji

Zabawa to nieodłączny element codzienności każdego dziecka, który ma pozytywny wpływ na jego rozwój. Jeśli jesteś rodzicem, to dobrze wiesz, że zabawa zazwyczaj wiąże się z pobojowiskiem i sprzątaniem. Czy

Pomysły na prezent dla dziecka na Mikołajki

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu na upominek dla swojego malucha? Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy pomysły na prezent dla dziecka na Mikołajki! Prezenty

Czy rodzic ma wpływ na to, aby dziecko było empa …

Większość świadomych własnego rodzicielstwa rodziców pragnie być rodzicem refleksyjnym, analizującym swoje zachowania wobec dziecka. Chce być rodzicem responsywnym, odpowiadającym na potrzeby dziecka. Chce z jednej strony dawać własnemu dziecku poczucie