muduko_hello_berry

Targi Norymberga 2020

Spielwarenmesse 2020 – nie mogło zabraknąć tu bohaterów serii Muduko Hello!

Berry na niebieskim dywanie

Feeria barw, tekstur i dźwięków – takie właśnie są coroczne Targi Gier i Zabawek w Norymberdze.

Nasze dzielne podróżniczki Zu i Berry przemierzyły dziesiątki kilometrów po obszernych halach norymberskiego Messe, w poszukiwaniu nowych gier i inspiracji, a przy okazji spotkały się z dawnymi przyjaciółmi i nawiązały nowe współprace.

Poznajcie Marię Malashevich z Simple Rules – w ręce trzyma oryginalne wydania „Matrioszek” i „Łowów na nakrycia głowy”

Maria z oryginalnym wydaniem Matrioszek

Kilka stoisk dalej nasze przyjaciółki z wydawnictwa Huch! – Silvia i Britta (która doskonale mówi po polsku). To od nich kupiliśmy prawa  do „Kokonany”, a jeszcze w tym roku spodziewajcie się kolejnej nowości od tego wydawnictwa. Podpowiedzią niech będzie pudełko, które Silvia trzyma w ręku.

Silvia oraz Britta z naszą nadchodzącą nowością!

Na spotkanie z Zu wpadła też Sofia z Magellana – to właśnie to wydawnictwo stworzyło oryginalne wersje „Puk, puk, kto tam?” oraz nagrodzonej tytułem Dziecięca Gra Roku „Kto pierwszy, ten lepszy”.

Sofia z Zu

Z ogromną radością przetestowaliśmy również mnóstwo gier z najsłynniejszymi ich twórcami – Reinerem Knizią i jego asystentką Karen (a także starą kumpelą Zu, lemurką Cottą) oraz z Martinem Andersenem. Spodziewajcie się więc kolejnych ciekawych nowości!

Reiner Knizia, Karen oraz Cotta!

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi