muduko_hello_berry

Czym zająć dzieci w domu, kiedy rodzice muszą pracować?

czym zająć dzieci w domu

Praca w trybie „home office” niesie za sobą wiele korzyści. Niestety problem pojawia się, gdy pracujesz z domu, w którym jest dziecko. Co wtedy? Jak się zorganizować? I czym zająć dzieci w domu, kiedy rodzice muszą pracować?

czym zająć dzieci w domu

Jak zając dzieci w domu, gdy rodzic musi pracować? – 5 skutecznych sposobów

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że można pracować z domu. Dziś jest to bardzo powszechne zjawisko. Pandemia pokazała nam, że z domu można wykonywać naprawdę wiele obowiązków. Praca w trybie „home office” jest bardzo wygodna i ma wiele zalet zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika.

I choć jest to fajne rozwiązanie dla rodziców z malutkim dzieckiem, które nie chodzi do żłobka lub przedszkola, to jednak wymaga organizacji, aby maluch dał popracować. Czym zając dzieci w domu, kiedy rodzice muszą pracować?

Książeczki obrazkowe

Doskonałym sposobem na to, aby maluch zajął się sobą, są książeczki obrazkowe, które są świetną pomocą dydaktyczną, o czym pisaliśmy we wpisie „Czego uczą książki obrazkowe dla dzieci?”. Pełne pięknych ilustracji przykują uwagę i sprawią, że dziecko się nimi zainteresuje. W naszym sklepie znajdziecie różne książeczki, które dopasujecie do wieku swojej pociechy. Ponadto, nasze ekoksiążeczki obrazkowe:

 • wzbogacają słownictwo,
 • budują więź między dzieckiem a rodzicem,
 • dają możliwość interaktywnego czytania,
 • rozwijają wyobraźnię,
 • stanowią punkt wyjścia do rozmów na różne tematy,
 • są uniwersalne, ponieważ są odpowiednie zarówno dla niemowląt, jak i przedszkolaków.

Dla najmłodszych polecamy dwie nasze książeczki:

 1. Moje pierwsze kształty”, która zawiera proste, czarno-białe obrazki. Dzięki nim niemowlak otrzymuje odpowiednie dla swojego wieku bodźce zmysłowe.
 2. Moje pierwsze kolory”, która zawiera czarno-białe obrazki z plamami w wyrazistych barwach.

Po 18 miesiącu życia polecamy nasze ekoksiążeczki z ruchomą opaską:

A także nasze nowości – ekoksiążeczki ćwiczymy spostrzegawczość:

zajęcia dla dzieci w domu

zdjęcie: instagram.com/mom_baby_mouse_ 

Puzzle

Potrzebujesz nieco więcej czasu? W takim razie postaw na puzzle! Oczywiście dopasuj je do wieku swojego malucha. Poza tym, warto wiedzieć, że układanie puzzli ma wiele zalet:

 • rozwija motorykę małą,
 • ćwiczy mózg,
 • uczy koncentracji oraz spostrzegawczości,
 • rozwija analizę i syntezę wzrokową,
 • uczy cierpliwości i wytrwałości.

W naszym sklepie znajdziecie wiele puzzli. Dla półrocznych dzieci doskonałym wyborem będą ekopuzzle z zadaniami. Składają się one z 16-elementów o różnej tematyce np. Dzień w Gospodarstwie, który daje możliwość porozmawiania z dzieckiem lub opowiedzenia mu o tym, co dzieje się na obrazku. Z kolei puzzle Dinozaury ich dzieci to idealna propozycja dla fanów dinozaurów. Przygody w kosmosie, dedykowane trzylatkom, z pewnością przypadną do gustu tym dzieciom, których fascynuje układ słoneczny!

zajęcia dla dzieci, gdy rodzic pracuje

A dla starszaków mamy dwie nowości:

 • ekopuzzle 48 elementy. Przygody robaczków,
 • ekopuzzle 32 elementy. Spacer po lesie.

czym zająć dzieci, gdy rodzice pracują

Układanki

Nasza kolejna propozycja to układanki. Polecamy naszą nowość „Bajkowe stworki”. Układanka będzie idealna dla dzieci od 18 miesiąca życia. „Zróżnicowanie zwierzaków daje dziecku możliwość poznania ich nazw (np. kura, świnka), a jednocześnie zachęca do wymyślania własnych nazw postaci tzw. neologizmów, typowych dla dzieci rozwijających mowę w okresie wczesnego dzieciństwa” – mówi Agnieszka Lasota, psycholog dziecięcy. Układanka Bajkowe stworki m.in.:

 • rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,
 • rozwija koncentrację,
 • ćwiczy skupienie,
 • ćwiczy mowę,
 • pomagają utrwalać kolory,
 • rozwija wyobraźnię oraz kreatywność.

Więcej o układance przeczytacie w naszym poście: https://hello.muduko.com/maluszki-1-3/ukladanki-kreatywne-bajkowe-stworki/.

bajkowe stworki

Kolorowanki i karty kreatywne

Jeżeli Twoje dziecko ma duszę artysty, postaw na kolorowanki albo karty kreatywne. Kolorowanie i malowanie zajmie dziecku całkiem sporo czasu. Możesz do tego wykorzystać gotowe kolorowanki, które kupisz w sklepie, wydrukować albo wykorzystać kolorowanki, które znajdują się wewnątrz pudełka z naszymi produktami!

Z kolei dla starszaków polecamy Akademia małego artysty: karty kreatywne, która wspiera artystyczny rozwój Twojego malucha.

Klocki LEGO

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dzieci kochają klocki LEGO . To świetny sposób na zajęcia malucha na dłuższy czas i wypełnienie najważniejszych obowiązków.

 

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi