muduko_hello_berry

Jak wybrać idealny prezent na święta dla dziecka?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że wybór upominków dla najmłodszych, to nie lada wyzwanie. Jak wybrać idealny prezent na święta dla dziecka? Zobacz nasz poradnik! 

Prezent dla dziecka — jak go wybrać?

Prezent dla dziecka na święta i inne uroczystości spędza sen z powiek wielu rodzicom. Nie ma się, co dziwić! Z jednej strony szukamy upominków, które zainteresują malucha. Z drugiej chcemy, aby jednocześnie miały pozytywny wpływ na jego rozwój, uczyły i pozwalały zdobywać nowe umiejętności. Jak wybrać prezent dla dziecka? Poznajcie kilka wskazówek, które ułatwią Wam wybór.

Dobierz prezent do wieku dziecka

Prezent zawsze dobieramy do wieku dziecka. Inne potrzeby ma roczny maluch, a inne przedszkolak. Są oni także na innych etapach rozwoju i potrzebują zupełnie innych narzędzi dydaktycznych. W naszym sklepie zawsze wskazujemy, od którego wieku rekomendowany jest produkt. Oczywiście są to widełki, ponieważ dzieci rozwijają się w różnym tempie. Jedne szybciej, drugie nieco wolniej. Natomiast sama informacja o wieku dziecka jest bardzo pomocna.

Wybierz upominek, mając na uwadze zainteresowania malucha

Niezwykle istotne jest dopasowanie upominku do zainteresowań malucha. Chłopcy w wieku przedszkolnym, o czym pisaliśmy we wpisie: prezenty dla przedszkolaka, interesują się autami oraz dinozaurami. Polecamy Wam tekturynki:

  • Pojazdy – w środku znajdziecie aż 5 modeli do złożenia: traktor, autobus, statek, auto i samolot. Każdy z tych pojazdów to nie tylko rozwija malucha, ale stanowi także fenomenalne narzędzie do stworzenia fabularnych opowieści. Możesz zachęcić malucha do wymyślenia własnej historii, a także nazwania każdego pojazdu. Możesz również wykorzystać poszczególne modele do ćwiczenia aparatu mowy dziecka, dając mu zadanie, aby wydawało odgłosy jazdy każdego z pojazdów!
  • Dinozaury – złóżcie wspólnie prehistoryczne gady, a następnie nazwijcie je!

jak wybrać prezent dla dziecka

Dziewczynki zdecydowanie zainteresują tekturynki owady, które pozwolą na złożenie biedronki czy pięknego motyla.

Jeśli szukasz podarunku dla swojego dziecka, to będzie Ci o wiele łatwiej, ponieważ dobrze wiesz, co lubi i co sprawi przyjemność. Z kolei, gdy ma to być prezent dla chrześniaka, dziecka Twojej przyjaciółki, podpytaj się, co maluszek lubi, jakie ma zainteresowania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że upominek będzie trafiony, a maluszek ucieszy się z niego.

Przy wyborze podarunku kieruj się umiejętnościami dziecka

Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie! Jeżeli nie jest jeszcze gotowe na układanie wieloelementowych puzzli, to postaw na dwuelementowe np. Kim będę, gdy dorosnę, Zadaniem dziecka jest dopasowanie ze sobą par elementów — pojazdu do wykonywanego zawodu np. strażak — wóz strażacki.

Natomiast dla dziecka, które potrafi układać puzzle, wybierz puzzle Na budowie praca wre. Jest to zestaw puzzli, składający się z 24 elementów.

pomysły na prezenty dla przedszkolaków

Świetne będą także Ekopuzzle Przygody Robaczków, które składają się z aż 48-elementów. Dodatkowo sa w nich zadania np. odnajdź i policz motyle, policz okna, zaśpiewaj sto lat.

Stawiaj na prezenty, które nie tylko bawią, ale i uczą

Najlepsze prezenty dla dziecka to takie, które nie tylko gwarantują dobrą zabawę, ale przede wszystkim wspierają ich rozwój. Dlatego warto postawić na upominki, które wpłyną na rozwój wzroku, mowy, koncentracji, wspierają motorykę małą czy spostrzegawczość.

W naszym sklepie znajdziesz produkty, które zapewniają frajdę i stanowią doskonałe narzędzie dydaktyczne. Dla najmłodszych polecamy ekoksiążeczki obrazkowe Moje pierwsze kształty, Widzę kształty, a także karty obrazkowe: Widzę kolory. Produkty te:

  • stymulują rozwój wyobraźni,
  • uczą rozpoznawania kształtów,
  • pomagają kształtować ostrość wzroku (o czym pisaliśmy we wpisie: Jak rozwija się wzrok dziecka?),
  • pielęgnują więź między dzieckiem a rodzicami.

jak rozwija się wzrok dziecka

Dla dwulatka idealne będą Eko Memoski.Pamięciowa gra z wyzwaniami, która zachwyca pięknymi ilustracjami. Co ciekawe, nasza gra ma cztery warianty zabawy Szukaj i zbieraj, Wypatrywanka, Wyzwania, Zapamiętywanka. Dzięki temu, oprócz tradycyjnej memory możecie zagrać w wyzwania, które dają nowe aktywności. Na każdej karcie znajdziecie ikonkę, wskazującą na to, jakie zadanie dodatkowo trzeba wykonać np. podskocz, zrób przysiad. Taka forma zabawy to doskonały sposób na wspólną zabawę, która buduje więź dzieckiem, a jednocześnie uczy nowych słów i pozwala zdobyć nowe  umiejętności. Eko memoski rozwijają:

  • pamięć,
  • koncentrację,
  • motorykę małą i dużą,
  • spostrzegawczość.

mikołajkowe prezenty dla trzylatka

Dla trzylatka proponujemy Rycerze i Rabusie. Zabawa na spostrzegawczość. To doskonały sposób na rozwój wyobraźni oraz kreatywności malucha. Gra ta uczy logicznego myślenia, a także stymuluje rozwój percepcyjny. W środku znajdziecie 13 dużych baśniowych kart z instrukcją oraz 30 mniejszych okrągłych kart z przedmiotami do odszukania. Karty przygodowe to zabawa, relaks i nauka w jednym, Dodatkowo zachwycają swoim designem, bo są barwne, a tym samym podsycają ciekawość malucha.

Kolejny typ to nasza nowość: Eko Domino. Logiczna gra z zadaniami, która w ekspresowym tempie zyskała na popularności! Rozwija u dzieci ważne umiejętności: ćwiczy pamięć, a także spostrzegawczość i koncentrację. Eko Domino to Klasyczna gra logiczna w nowej, innowacyjnej odsłonie. Są tu aż 4 różne warianty zabawy: Klasyczny, Wyzwania, Co pasuje?, Układamy wspólnie. W środku znajdziesz również poradnik dla rodzica, w którym proponujemy aktywności, które wykonuje uczestnik zabawy w momencie dokładania kafelka domino, np. podskocz, zaśpiewaj refren ulubionej piosenki, naśladuj minę gracza po lewej stronie itd.

jak wybrać upominki dla dzieci

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi