muduko_hello_berry

Jaki prezent na urodziny dla przedszkolaka?

To bardzo miłe, gdy nasz przedszkolak jest zaproszony na przyjęcie urodzinowe. I dla niego, i dla rodziców jest to bardzo ważny moment, szczególnie, gdy to pierwsza tego typu impreza. Jest ekscytacja, radość i chęć przyniesienia koledze lub koleżance z przedszkola jak najbardziej trafionego prezentu.

Może najpierw zacznijmy od tego, czego lepiej nie kupować. Pamiętam, że zawsze byłam niezadowolona tym, że goście przynosili mojej córce słodycze, a raczej całe naręcza najróżniejszych smakołyków, które musiałam potem chować, żeby ona nie zjadała tych niezdrowych przekąsek. Wszyscy wiemy, jak bardzo cukier szkodzi i zazwyczaj rodzice wolą sami decydować o tym, kiedy dadzą słodycze swoim pociechom.

Najbezpieczniejszym, ale i najlepszym prezentem zawsze będzie książka. W wieku przedszkolnym dzieci często jeszcze nie potrafią czytać, więc musi to być książka z dużą ilością ilustracji, wyrazów dźwiękonaśladowczych, z prostą historią. Dobrze jest, jeśli opowieść ma morał
lub jest na temat, o którym będzie można porozmawiać wspólnie z dzieckiem – jest to idealne połączenie zabawy z edukacją.

Innym, równie udanym prezentem, który także łączy rozrywkę ze zdobywaniem wiedzy, będzie gra planszowa. Na rynku są dostępne gry już nawet dla dwulatków, a wybór jest spory, ponieważ gier w tej chwili jest naprawdę dużo. Warto wybierać te odpowiednio dostoswane do wieku, nie na wyrost, żeby dziecko z chęcią grało nie zniechęcając się zbyt trudnymi zasadami.

Idealnym podarunkiem są również kolorowanki oraz wszelkie przybory do rysowania, jak grube kredki, które łatwo będzie dziecku trzymać, flamastry, czy pastele kredowe. Świetnie się też sprawdzą najróżniejsze kartonowe układanki, puzzle, czy przestrzenne modele do samodzielnego złożenia.

Zabawki również będą tym, z czego bardzo dziecko się ucieszy, tym bardziej, jeśli będzie to coś, co pozwoli na dłuższą zabawę, czyli klocki, konstrukcje magnetyczne, pociąg, który można składać, zestawy kreatywne.

Wybierajmy prezent tak, by dać radość przedszkolakowi, który będzie mógł długo cieszyć się z otrzymanego podarunku. Niech będzie to przedmiot ekologiczny, trwały, zrobiony z dobrego materiału; książka niech będzie z pięknymi, dobrymi ilustracjami, o których można rozmawiać wieczorami, a gra koniecznie musi być dopasowana do wieku jubilata.

Zobacz też

Pomysły na prezent dla dziecka na Mikołajki

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu na upominek dla swojego malucha? Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy pomysły na prezent dla dziecka na Mikołajki! Prezenty

Czy rodzic ma wpływ na to, aby dziecko było empa …

Większość świadomych własnego rodzicielstwa rodziców pragnie być rodzicem refleksyjnym, analizującym swoje zachowania wobec dziecka. Chce być rodzicem responsywnym, odpowiadającym na potrzeby dziecka. Chce z jednej strony dawać własnemu dziecku poczucie

książeczki kontrastowe dla niemowląt

Jak rozwija się wzrok dziecka?

Czy wiesz, że rozwój prawidłowy rozwój oka zajmuje kilka lat? A w pierwszych 24 miesiącach jest on niezwykle dynamicznym procesem. Jak rozwija się wzrok dziecka w poszczególnych okresach? Jak rozwija