muduko_hello_berry

Jaki prezent na urodziny dla przedszkolaka?

To bardzo miłe, gdy nasz przedszkolak jest zaproszony na przyjęcie urodzinowe. I dla niego, i dla rodziców jest to bardzo ważny moment, szczególnie, gdy to pierwsza tego typu impreza. Jest ekscytacja, radość i chęć przyniesienia koledze lub koleżance z przedszkola jak najbardziej trafionego prezentu.

Może najpierw zacznijmy od tego, czego lepiej nie kupować. Pamiętam, że zawsze byłam niezadowolona tym, że goście przynosili mojej córce słodycze, a raczej całe naręcza najróżniejszych smakołyków, które musiałam potem chować, żeby ona nie zjadała tych niezdrowych przekąsek. Wszyscy wiemy, jak bardzo cukier szkodzi i zazwyczaj rodzice wolą sami decydować o tym, kiedy dadzą słodycze swoim pociechom.

Najbezpieczniejszym, ale i najlepszym prezentem zawsze będzie książka. W wieku przedszkolnym dzieci często jeszcze nie potrafią czytać, więc musi to być książka z dużą ilością ilustracji, wyrazów dźwiękonaśladowczych, z prostą historią. Dobrze jest, jeśli opowieść ma morał
lub jest na temat, o którym będzie można porozmawiać wspólnie z dzieckiem – jest to idealne połączenie zabawy z edukacją.

Innym, równie udanym prezentem, który także łączy rozrywkę ze zdobywaniem wiedzy, będzie gra planszowa. Na rynku są dostępne gry już nawet dla dwulatków, a wybór jest spory, ponieważ gier w tej chwili jest naprawdę dużo. Warto wybierać te odpowiednio dostoswane do wieku, nie na wyrost, żeby dziecko z chęcią grało nie zniechęcając się zbyt trudnymi zasadami.

Idealnym podarunkiem są również kolorowanki oraz wszelkie przybory do rysowania, jak grube kredki, które łatwo będzie dziecku trzymać, flamastry, czy pastele kredowe. Świetnie się też sprawdzą najróżniejsze kartonowe układanki, puzzle, czy przestrzenne modele do samodzielnego złożenia.

Zabawki również będą tym, z czego bardzo dziecko się ucieszy, tym bardziej, jeśli będzie to coś, co pozwoli na dłuższą zabawę, czyli klocki, konstrukcje magnetyczne, pociąg, który można składać, zestawy kreatywne.

Wybierajmy prezent tak, by dać radość przedszkolakowi, który będzie mógł długo cieszyć się z otrzymanego podarunku. Niech będzie to przedmiot ekologiczny, trwały, zrobiony z dobrego materiału; książka niech będzie z pięknymi, dobrymi ilustracjami, o których można rozmawiać wieczorami, a gra koniecznie musi być dopasowana do wieku jubilata.

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi