muduko_hello_berry

Puzzle przestrzenne – dlaczego warto je kupi dziecku?

responsywny rodzic

Puzzle to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Obecnie ogromną popularnością cieszą się puzzle przestrzenne. Dlaczego warto kupić je dziecku?

puzzle przestronne

Dlaczego warto kupić dziecku puzzle przestrzenne?

Dlaczego warto sprezentować dziecku puzzle 3D? Powodów jest wiele. Po pierwsze, sprawiają ogromną frajdę z budowania samochodu, dinozaura czy owadów. Ponadto puzzle przestrzenne kształtują rozwój malucha na wielu płaszczyznach.

Ćwiczy motorykę małą

Jedną z najważniejszych zalet układania puzzli przestrzennych jest rozwój motoryki małej, zdolności manualnych, ucząc się precyzyjnego chwytania części, łączenia ich, a także tworzenia z nich konstrukcji. Maluch musi dopasować fragmenty modelu, co wymaga od niego myślenia przestrzennego. To doskonałe wyzwanie intelektualne.

Wspiera koordynację wzrokowo-ruchową

Koordynacja wzrokowo-ruchowa to umiejętność, która polega na współpracy oczy, rąk czy też nóg. Rozwój tej umiejętności pozwala na prawidłowe wykonywanie codziennych czynności. I to właśnie puzzle przestrzenne wspierają koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję wzrokową.

Rozwija kreatywność

Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że puzzle znakomicie rozwijają kreatywność dziecka! Dzięki naszym ekopuzzlom przestrzennym maluszek może stworzyć rożne owady, pojazdy oraz prehistoryczne dinozaury!

Uczy spostrzegawczości

By maluch ułożył pojazd, dinozaura lub owada, musi najpierw znaleźć części, które pasują do siebie. Następnie konieczne jest połączenie ze sobą wszystkich elementów, aby z całości utworzyć daną tekturynkę. Dla dziecka nie jest to zbyt łatwe zadania i wymaga od niego skupienia, koncentracji oraz spostrzegawczości.

ekopuzzle przestronne

Uczy cierpliwości

Układanie puzzli to jeden z najlepszych sposobów na naukę cierpliwości.

Ekopuzzle przestrzenne dla dziecka – dinozaury, owady i pojazdy.

Układanie puzzli to świetny pomysł na kreatywną, a także angażującą zabawę dla wszystkich członków rodziny. O tym, dlaczego je warto układać, wspominaliśmy we wpisie „6 powodów, dla których warto układać puzzle„. Natomiast fajnie jest czasem urozmaicić zabawę i zamiast tradycyjnych puzzli, wybrać puzzle przestrzenne, które cieszą się ogromną popularnością.

Ekopuzzle przestrzenne. Tekturynki to nasza najnowsza propozycja, która polecana jest psychologów dzieciom od 3. roku życia, ale zarówno mniejsze jak i starsze dzieci znajdą niezwykłą frajdę w zabawie z puzzlami 3D.

W każdym opakowaniu ekopuzzli przestrzennych znajdziecie aż 5 kolorowych obiektów. Do wyboru macie tekturynki:

  1. Pojazdy – idealne dla małego miłośnika aut. Co więcej, ekopuzzle przestrzenne „pojazdy” są doskonałym rekwizytem do tworzenia fabularnych opowieści oraz ćwiczenia aparatu mowy m.in. poprzez wydawanie odgłosów jazdy.
  2. Dinozaury – jeśli Twój maluch interesuje się prehistorią, to koniecznie postaw na Tekturynki – Dinozaury. Maluch może poznać kolor, kształt, a także proporcje gadów! Ekopuzzle przestrzenne będą idealne do podjęcia tematu o dinozaurach.
  3. Owady – tekturynki Owady i pająki to świetne narzędzie, które pozwoli oswoić Twoje dziecko ze światem owadów. Wspólnie poznacie bohaterów, zamieszkujących parki, łąki, stworzycie opowieści. Możecie również nadać imiona, gdy tylko samodzielnie stworzycie owada!

puzzle przestronne tekturynki

Każde opakowanie ekopuzzli przestrzennych mieści w sobie 5 kolorowych obiektów. Frajda ze składania takich trójwymiarowych modeli jest ogromna! 

Dodatkowo Mama z Kartonu przygotowała dla Was fantastyczne wnętrza pudełek, które mogą być wykorzystane do zabawy w formie kolorowanki.  Brzmi świetnie, prawda?

 

 

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi