Ferie zimowe to czas relaksu, dłuższego spania i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Niestety może zdarzyć się, że z powodu złej pogody lub przeziębienia, trzeba zostać w domu. Jak wyglądają ferie w domu? Przedstawiamy domowe sposoby na ferie zimowe, dzięki którym twoje dziecko nie będzie się nudzić!
Domowe propozycje na ferie zimowe
Ferie zimowe zazwyczaj kojarzą się z wyjazdami. Jak wiadomo, pogoda bywa kapryśna, przeziębienia lubią się przyczepić, zwłaszcza do maluszków, także niejednokrotnie wyjazd zamienia się w ferie zimowe w domu. Co wtedy? Nie martw się! Mamy na to sposób i domowe sposoby na ferie zimowe w domu, dzięki którym nie będziecie się nudzić.
Wspólne gotowanie
Wykorzystaj do tego nasze karty „Poznaję owoce”. To zestaw kolorowych kart obrazkowych, który stanowi pomoc w rozwoju poznawczym dziecka i rozszerzaniu jego diety o zdrowe produkty, a także w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych (o czym pisaliśmy w artykule: Jak budować dobre nawyki żywieniowe u dzieci?). Karty są dwustronne. Każda karta to jeden owoc albo warzywo. Na jednej stronie pokazany jest w całości oraz w przekrojach, cząstkach lub plasterkach, by ukazać jego wnętrze. Na odwrocie karty podana jest nazwa owocu/warzywa, a także lista najpopularniejszych dań i przetworów, które można z niego lub z nim przygotować. Przygotujcie jedno z tych dań, które są na karcie! Będziecie mieli świetną zabawę.
Puzzle
Nie musimy nikogo przekonywać, że układanie puzzli to jeden z najciekawszych sposobów na nudę! Ponadto zabawa ta niesie wiele korzyści, o których pisaliśmy w artykule: 6 korzyści, dla których warto układać puzzle. W naszej ofercie znajdziesz puzzle zarówno dla młodszych maluszków, jak i nieco starszych.
Dla najmłodszych polecamy nasze puzzle o sporych rozmiarach, składające się z dwóch elementów np. puzzle Dinozaury ich dzieci, które polegają na połączeniu mamy i dziecka. To idealna propozycja dla fanów dinozaurów.
Dla półrocznych dzieci świetne są ekopuzzle z zadaniami. To 16-elementowy zestaw puzzli o różnej tematyce np. Dzień w Gospodarstwie, który daje możliwość porozmawiania z dzieckiem lub opowiedzenia mu o tym, co dzieje się na obrazku. Z kolei Przygody w kosmosie, przeznaczone dla 3-latków, będą idealnym punktem wyjścia do rozmów o planetach oraz odkryciach kosmicznych.
A jeśli znudziły Wam się klasyczne puzzle, to postawcie na tekturynki, które zdobyły serca naszych klientów. To puzzle przestrzenne, dostępne w trzech opcjach:
- Pojazdy – w środku znajdziecie aż 5 modeli do złożenia: traktor, autobus, statek, auto i samolot. Tekturynki te świetnie rozwijają słownictwo, a także zachęcają do ćwiczeń aparatu mowy dziecka.
- Dinozaury – znajdziecie tutaj aż 5 różnych dinozaur!
- Owady – dziecko składa m.in. pająka, motyla, biedronkę. Następnie możecie wspólnie nadać im imiona, a także stworzyć opowieść. Tekturynki OWADY I PAJĄKI to świetne narzędzie do oswajania dziecka ze światem owadów.
Gry planszowe
O korzyściach z planszówek pisaliśmy w artykule: Dlaczego warto grać w gry planszowe? Natomiast dziś przedstawiamy Wam kilka naszych propozycji:
- Kto pierwszy ten lepszy. W grę można grać na dwóch poziomach. Pierwszy to poziom podstawowy. Drugi to poziom zaawansowany, w którym poziom trudności jest nieco wyższy. Sama gra polega na tym, że uczestnicy rzucają kostkami, które wskazują kolor oraz minę miminka. Gdy kostki wskażą i kolor, i minę, zaczynają się poszukiwania. Każdy z graczy poszukuje właściwego miminka i musi przyjąć jego pozę, ustawiając ramiona w odpowiedni sposób. Kto pierwszy to zrobi, ten zdobywa żeton z buźką!
- Bałagan w przedszkolu to gra, która:
- trenuje refleks,
- trenuje spostrzegawczość,
- rozwijają motorykę małą,
- ćwiczy koncentrację podczas wykonywania zadania.
- Kokonana – uczestnicy gry wcielają się w bohaterów, którzy biorą udział w dorocznym święcie biegaczy przez rzekę Nanakoko! Ich zadaniem jest odnalezienie zaginionych przedmiotów, które pozwolą przeprawić się przez rwącą rzekę do świątyni, która leży na przeciwległym brzegu. Uczestnik gry musi dopasować klucz i wygrać. W grze o zwycięstwie nie decyduje przypadek, a umiejętność graczy. Gra wymaga logicznego myślenia, a także odpowiedniej strategii.
- Rycerze i Rabusie – to doskonały sposób na rozwój wyobraźni i kreatywności małego dziecka. Stanowią doskonałą metodę nauki logicznego myślenia oraz stymulacji rozwoju percepcyjnego. Rycerze i Rabusie to zestaw 13 dużych baśniowych kart z instrukcją oraz 30 mniejszych okrągłych kart z przedmiotami do odszukania.
Karty przygodowe to zabawa, relaks i nauka w jednym, na dodatek w barwnej, podsycającej ciekawość szacie graficznej. Rekomendowane przez psychologów od 3 roku życia do wesołej, rodzinnej zabawy.
Kolorowanki
Sprawdzonym sposobem na ferie w domu są także kolorowanki. Kolorowani:
- poprawia koncentrację,
- uczy wytrwałości i cierpliwości,
- stanowi świetną pomoc z trudnymi emocjami,
- rozwija wyobraźnię i kreatywność.
Mamy świadomość, że kolorowanie odgrywa ogromną rolę w rozwoju malucha, dlatego nasze produkty zapakowane są w pudełka, które po rozłożeniu zamieniają się w kolorowankę! Dzięki temu dziecko ma podwójną zabawę – grę lub puzzle, a także ciekawą kolorowankę.