muduko_hello_berry

Pomysły na prezent dla dziecka na Mikołajki

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu na upominek dla swojego malucha? Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy pomysły na prezent dla dziecka na Mikołajki!

Prezenty na Mikołajki dla dzieci do roku

Dla najmłodszych przygotowaliśmy aż cztery propozycje upominków, które kupicie w naszym sklepie:

Moje pierwsze kształty

Moje pierwsze kształty, to książeczka obrazkowa, która:

 • stymuluje rozwój wyobraźni,
 • uczy rozpoznawania kształtów,
 • pomaga kształtować ostrość wzroku,
 • pielęgnuje więź między dzieckiem a rodzicami.

Widzę kształty

Oprócz książeczki warto zainwestować w karty kontrastowe Widzę kształty, które:

 • aktywizują maluszka do skupienia wzroku na danym przedmiocie,
 • wspierają prawidłowy rozwój wzroku,
 • rozwijają mózg.

Karty można nie tylko rozłożyć na podłodze, ale również przyczepić do wózka czy łóżeczka.

Ekoksiążeczka „Moje pierwsze kolory”

Nasza kolejna propozycja to ekoksiążeczka „ „Moje pierwsze kolory”, która jest fenomenalnym narzędziem do nauki kolorów.

 • stymuluje rozwój wyobraźni,
 • pomaga kształtować ostrość wzroku,
 • pielęgnuje więź pomiędzy dzieckiem a rodzicami,
 • uczy maluszka rozróżniania kolorów.

rozpoznawanie kolorów

Widzę kolory

Widzę kolory to zestaw 12 dwustronnych kart. 24 ilustracje przeznaczone są do twórczej zabawy. Ilustracje wprowadzą Twoje dziecko w świat kolorów oraz nowych doznań sensorycznych. Dodatkowo:

 • pomagają budować wieź emocjonalna rodzica z dzieckiem,
 • ćwiczą zdolności manualne.

Obrazki dostosowane są do możliwości percepcyjnych maluszka i polecane przez psychologów już od trzeciego miesiąca życia dziecka.

Pomysł na prezent mikołajkowy dla 2 latka

A co z prezentem dla dwulatka? W sklepie Muduko Hello macie ogromny wybór i z pewnością znajdziecie coś, co spodoba się Waszemu maluchowi. Poniżej przedstawiamy nasze bestsellery!

Poznaję emocję

Poznaję emocje„ to jedna z naszych najlepszych gier, która  jest rekomendacja psychologa. Gra ta pozwala zapoznać dziecko z emocjami, nauczyć się je opisywać, a także radzić sobie z nimi. „Poznaję emocję” składa się z kart z obrazkami. Na jednej stronie znajduje się informacja w formie wyrazu, które opisuje konkretne uczucie oraz dźwięki, towarzyszące tej emocji np. „wrr!”, „ech!”, „mmm!”, „cmok”. Z kolei na drugiej stronie ilustracje przedstawia postawę ciała, wyraz twarzy dziecka oraz sytuację, która wyzwoliła w nim określone uczucie. Gra uczy następujących emocji:

 • radość,
 • szczęście,
 • spokój,
 • zaskoczenie,
 • duma,
 • smutek,
 • złość,
 • rozczarowanie,
 • zachwyt,
 • wstręt,
 • strach,
 • wstyd,
 • rozpacz.

jak wspierać rozwój inteligencji emocjonalnej u dziecka

Eko memoski

Jeśli szukasz gry, która stanowi połączenie nauki z zabawą, to postaw na naszą nowość – Eko Memoski.Pamięciowa gra z wyzwaniami. Gra ta zachwyca pięknymi ilustracjami. Ma aż cztery warianty zabawy Szukaj i zbieraj, Wypatrywanka, Wyzwania, Zapamiętywanka. Oprócz tradycyjnej memory możecie zagrać w wyzwania, które dają nowe aktywności. Karty wzbogacono ikonką, która wskazuje na to, jakie zadanie dodatkowo należy wykonać np. zrób przysiad, podskocz. Taka forma zabawy to świetny sposób na budowanie więzi z dzieckiem, a także naukę nowych słów czy zdobycie nowych umiejętności.

Eko memoski nie tylko bawią, ale przede wszystkim rozwijają:

 • pamięć,
 • koncentrację,
 • motorykę małą i dużą,
 • spostrzegawczość.

mikołajkowe prezenty dla trzylatka

Książeczki obrazkowe

Książeczki obrazkowe to nie tylko forma nauki przez zabawę dla maluszków, ale i starszych dzieci. Dla dwulatka doskonale sprawdzi się nasza seria książeczek „Ćwiczymy spostrzegawczość”, w skład której wchodzi:

 1. W oceanie – na ilustracjach znajduje się ocean oraz zwierzęta, które tam zamieszkują:  orka, rekin, delfin, ośmiornica, a także nieco mniej popularne: kalmary, głowomłot czy ryba żabnica, która pływając, trzyma przed sobą „latarkę”. Twój maluch z pewnością dostrzeże pomarańczowo-białego błazenka, który kojarzy się z popularną bajką „Gdzie jest Nemo?”.
 2. W dżungli – ta książeczka zabierze Was do prawdziwej dżungli! Twój maluszek będzie mógł odszukać piranie, pająki, a także poznać uroczego leniwca, legwana, tukana oraz słodkie małpki. Te zwierzęta to dla dziecka nowe odkrycie, a jednocześnie okazja do rozszerzenia wiedzy na temat zwierząt.
 3. W górach – ta książeczka zabierze Was w polskie tatry. Dziecko dowie się, jakie zwierzęta żyją w górach. Zobaczy również, jak wygląda świstak, ryś, wilk, pliszka czy gronostaje.
 4. W powietrzu – choć maluszki najczęściej wskazują, że w chmurach latają samoloty i helikoptery, to książeczka ta pokaże maluchowi, że zobaczyć mogą tam również zwierzęta, takie jak sikorki, wrony, wróble, jaskółki czy gile. Dzięki książeczce poznają także orła bielika.

książeczki obrazkowe nowe

Bajkowe stworki

Bajkowe stworki to jedyna w swoim rodzaju układanka. Układanka to 36 dwustronnych, dużych kart, z których można ułożyć 24 postacie według wzoru znajdującego się w dołączonym do zestawu poradniku. Jednak to nie koniec zabawy! Karty są zaprojektowane w taki sposób, aby można było tworzyć stworki według własnego pomysłu! Dzięki temu maluch rozwija swoją wyobraźnię oraz kreatywność.

Prezenty na mikołajki dla trzylatków

Zakup upominku dla trzylatka to nie lada wyzwanie! Dziecko w tym wieku zdobywa coraz więcej umiejętności i jest bardzo zainteresowane otaczającym go światem. To także wiek, w którym maluch jest gotowy na zdobycie nowych umiejętności! Zobaczcie nasze pomysły na prezenty mikołajkowe dla trzylatków.

Tekturynki

Puzzle przestrzenne to bez wątpienia upominek, który spodoba się trzylatkom. W naszym sklepie znajdziecie 3 rodzaje tekturynek z 5 kolorowymi obiektami:

 1. Pojazdy – to propozycja dla miłośników pojazdów. Twój maluch sam stworzy autobus, traktor, statek czy samolot! Warto dodać, że  ekopuzzle przestrzenne „pojazdy” stanowią fenomenalny rekwizyt do tworzenia fabularnych opowieści, a także ćwiczenia aparatu mowy m.in. poprzez wydawanie odgłosów jazdy.
 2. Dinozaury – jeśli twoje dziecko uwielbia dinozaury, to koniecznie podaruj mu nasze tekturynki! Wspólnie złożycie dinozaury i poznanie ich nazwy.
 3. Owady – tekturynki Owady i pająki to  narzędzie, które oswaja malucha ze światem owadów. Wspólnie poznacie bohaterów, zamieszkujących parki, łąki. Możecie również stworzyć niesamowite opowieści, jak i nadać owadom imiona!

prezenty na mikołajki dla trzylatka

Ekopuzzle z zadaniami

Choć na pierwszy rzut oka nasze ekopuzzle wydają się kadrem z życia owadów czy fragmentu lasu, to tak naprawdę są wyjątkowym produktem. Oprócz puzzli znajdziecie przygody Zu oraz Bery. To lista zadań, które musi wykonać Twoja pociecha, jednocześnie będąca ciekawą bajką, którą z powodzeniem możesz przeczytać maluszkowi na dobranoc. Do wyboru mas dwa rodzaje puzzli:

Przygody robaczków

Ekopuzzle Przygody Robaczków składają się z 48-elementów. Zadaniem dziecka jest m.in. odnaleźć, a następnie policzyć motyle, policzyć okna, a także zaśpiewać sto lat.

Spacer o lesie

Ekopuzzle Spacer po lesie zachwycają przede wszystkim swoimi kolorami i pięknym, leśnym kadrem. Zadaniem dla Twojego dziecka jestm.in. znalezienie kreta, dudka czy ślimaka.

prezenty dla 3 latków na mikołajki

 

Zobacz też

pomysły na zbawy w ogrodzie

Pomysły na zabawy w ogrodzie dla dzieci

Ogród pełen jest potencjału do tworzenia niesamowitych zabaw dla dzieci. To idealne miejsce, gdzie mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się i rozwijać swoje umiejętności. Oprócz tradycyjnych zabaw na

Jak nauczyć dziecko przegrywać?

Dorastanie to czas pełen wyzwań, a jednym z nich jest nauka radzenia sobie z porażkami. Dzieci, podobnie jak dorośli, muszą nauczyć się przegrywać i radzić sobie z negatywnymi emocjami związanymi