Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz, co kupić swojemu maluchowi? Nie martw się i Sprawdź nasz prezentownik! Dziś przedstawiamy pomysły na prezent dla przedszkolaka !
Świąteczne prezenty dla przedszkolaka — jak je wybrać?
Nie będziemy ukrywać, ale wybór upominku dla dziecka to nie takie proste zadanie. I potrafi spędzić sen z powiek wielu rodzicom. Jak wybrać prezent dla przedszkolaka? Warto trzymać się kilku zasad:
Upominek dobierz do wieku i umiejętności dziecka
Przedszkolak może mieć 3, 4, 5 lub 6 lat. Choć każdy dzieciaczek w podanym wieku jest przedszkolakiem, to 3-latek jest na innym poziomie niż 6-latek w kwestii umiejętności i wiedzy. Dlatego w pierwszej kolejności należy dostosować upominek do wieku malucha, a także jego umiejętności. Pamiętaj, że dziecko rozwija się w swoim własnym tempie.
Prezent dla przedszkolaka dobierz do jego zainteresowań
Nie bez znaczenia są również zainteresowania dziecka. Chłopcy w tym okresie mają etap na dinozaury oraz pojazdy, dlatego idealnym upominkiem dla nich będą tekturynki: Dinozaury i Pojazdy. Z kolei dziewczynki chętnie grają w gry planszowe. Jeśli szukasz podarunku dla swojego dziecka, to będzie Ci znacznie łatwiej, ponieważ znasz swoją pociechę. W przypadku gdy ma to być prezent dla chrześniaka, dziecka przyjaciółki, warto się podpytać, co maluch lubi. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że prezent będzie trafiony, a maluch szczęśliwy!
Cena
Zanim zaczniesz szukać upominku, określ budżet, jaki możesz przeznaczyć. A następnie poszukaj prezentu w danym przedziale cenowym. W naszym sklepie znajdziesz puzzle i gry w bardzo atrakcyjnych cenach i to na każdą kieszeń!
Prezent dla przedszkolaka — propoycje Muduko Hello
Przedstawiamy nasze propozycje na prezent świąteczny dla dziecka
Puzzle przestrzenne. Tekturynki
Nasz typ to Puzzle przestrzenne, które z pewnością przypadną do gustu każdemu przedszkolakowi! Te wyjątkowe puzzle 3D to aż 5 kolorowych modeli do samodzielnego montażu. Nie ma nic lepszego niż zabawa, która rozwija! Do wyboru macie aż 3 rodzaje tekturynek:
- Pojazdy – jeśli maluch jest fanem samochodów, traktorów i innych pojazdów, to ta wersja będzie strzałem w 10. W środku dziecko znajdzie traktor, autobus, statek, auto i samolot. Każdy z tych pojazdów to świetne narzędzie do stworzenia fabularnych opowieści. Dziecko może wymyślić własną historyjkę, nazwać pojazdy. Jednocześnie możesz wykorzystać tekturynki do ćwiczenia aparatu mowy dziecka. Wystarczy, aby wydawało odgłosy jazdy każdego z pojazdów!
- Dinozaury – nie ma najmniejszej wątpliwości, że prehistoryczne gady znajdują się w kręgu zainteresowań przedszkolaków. Jeśli i maluch koda dinozaury, to wybierz puzzle przestrzenne Dinozaury.
- Owady – ostatni wariant to Owady i pająki. Tutaj maluch może złożyć m.in. pająka, biedronkę czy motyla, a następnie nadać im imiona lub stworzyć ciekawą opowieść! Te puzzle są doskonałym narzędziem do oswajania dziecka ze światem owadów.
Tekturynki nie tylko bawią, ale i uczą:
- ćwiczą motorykę małą,
- wspierają koordynację wzrokowo-ruchową,
- rozwijają kreatywność,
- rozwijają wyobraźnię,
- uczą spostrzegawczości,
- uczą cierpliwości.
Ekopuzzle z zadaniami
W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również ekopuzzli z zadaniami! Dla chłopców idealne będą puzzle Na budowie praca wre. Jest to zestaw puzzli, składający się z 24 elementów, ukazujący dzień na placu budowy. Z kolei Przygody w kosmosie to świetny wstęp do nauki o planetach i całym kosmosie!
Co więcej, oprócz puzzli, znajdziecie zadania, które pozwalają ćwiczyć umiejętność liczenia oraz właściwego nazywania przedmiotów. Ponadto nasze puzzle rozwijają:
- spostrzegawczość,
- motorykę małą,
- pamięć,
- koncentrację.
Gry planszowe
Gry planszowe to nie tylko świetna zabawa, ale również i nauka:
- uczą współzawodnictwa,
- uczą logicznego myślenia,
- uczą nowych umiejętności,
- uczą strategii,
- są treningiem dla mózgu.
Nasz typ to „W Krainie Baśni”. To gra, która nie tylko zapewnia przyjemną rozrywkę, ale przede wszystkim wspiera rozwój wielu funkcji i umiejętności ważnych zarówno z punktu widzenia funkcjonowania poznawczego, jak i emocjonalnego dziecka.
Z kolei dla starszych przedszkolaków polecamy Kolorowe buty. Zadaniem uczestnika jest dopasowanie butów do każdego zwierzaka zgodnie z kolorystyką. Ta gra fenomenalnie sprawdzi się do nauki języka angielskiego. Dodatkowo rozwija słownictwo i uczy łączenia kolorów!
Nasza kolejna propozycja to Bałagan w przedszkolu, To wyjątkowa gra, która trenuje refleks, spostrzegawczość, rozwija motorykę małą, a do tego ćwiczy koncentrację podczas wykonywania różnych zadań.
W naszym zestawieniu nie może zabraknąć gry: Rycerze i Rabusie. Zabawa na spostrzegawczość. To gra, która przeniesie Was do baśniowego świata. Dziecko pozna smoki, gryfy oraz inne potwory, które staną w szranki z dzielnymi rycerzami. Zadaniem maluch jest pomoc w odnalezieniu zgubionych przedmiotów! Gra ta to nie tylko frajda, ale przede wszystkim:
- świetny sposób na ćwiczenie spostrzegawczości,
- narzędzie, które pozwala rozwinąć wyobraźnię,
- buduje więź między rodzicem a dzieckiem.